Manažer firemní bezpečnosti

„Jelikož cizí jazyky jsou pro mou práci nezbytné, můžu se neustále zdokonalovat. Práce v mezinárodním prostředí znamená cestování a kamarády v zahraničí, což mi umožňuje objevovat různé pohledy na život a získávat nové znalosti.”

Ocitl jsem se v úplně jiném oboru, než jsem studoval, a musel jsem se naučit spoustu nových věcí. Největší hodnotou Tesca je pro mě podpora, kterou jsem tehdy dostal od svých kolegů a vedoucích.

Absolvoval jsem policejní výcvik, přestože jsem si nebyl zcela jistý, zda se chci stát policistou. Mám strukturované myšlení zaměřené na IT, a proto jsem se na vysoké škole vydal tímto směrem. Svou diplomovou práci jsem psal na téma interních bezpečnostních procesů v jedné logistické firmě, kterou posuzoval interní zaměstnanec Tesca. A právě on mě pozval do této firmy.

Čekal mě neobvyklý pracovní pohovor: procházeli jsme budovu centrály a povídali jsme si o bezpečnostních řešeních a možnostech dalšího rozvoje. Zjevně jsem byl dostatečně přesvědčivý, protože mě přijali jako specialistu na firemní bezpečnost.

Co se týče mé kariéry, za mnohé vděčím svým nadřízeným. Naučili mě přemýšlet v perspektivách a posílit mé slabé stránky. Získal jsem dostatek sebedůvěry, abych vystoupil ze své komfortní zóny a zkusil i pozice, kde jsem musel získat potřebné znalosti prakticky během práce. Například jsem nemluvil příliš dobře anglicky, ale protože jsem musel stále častěji komunikovat s cizinci a spolupracovat s mezinárodními týmy, mé znalosti se viditelně zlepšily.

Nyní jako manažer firemní bezpečnosti hodně cestuji, pracuji v čistě mezinárodním prostředí za velmi flexibilních podmínek a většinou mimo kancelář. Moje práce není monotónní, dělám pokaždé něco jiného a jiným způsobem, což mě velmi motivuje a inspiruje k dalšímu poznávání nových věcí.