Zalán Szerdahelyi.

Současná pozice : Manažer plánování kategorií pro střední Evropu

Nejlepší pracoviště jsou ta, kde jsou strukturovanost a systematičnost propojeny s dostatečnou flexibilitou, jako je tomu například v Tescu. Do týmu jsem nastoupil hned po vysoké škole. Měl jsem potřebné odborné znalosti, ale zdaleka ne do takové hloubky, jak jsem si to tehdy myslel. O struktuře velké společnosti a úkolech jednotlivých oddělení jsem nevěděl téměř nic. V tak velké organizaci řešit všechno sám není jednoduchý úkol: určitě by mi zabralo spoustu času a energie, kdybych se měl se vším seznámit sám a najít si své místo.

Naštěstí to nebylo nutné. Jako mladého nezkušeného uchazeče o zaměstnání mě nejvíce zaujal zdejší program pro čerstvé absolventy. Líbilo se mi, že program nabízí strukturovaný rámec. Nezískal jsem jen pozici, ale byl jsem tematicky seznámen s prací jednotlivých oddělení a postupně se mi z jednotlivých částí kaleidoskopu vytvořil ucelený obraz pracovní kultury a procesů globální maloobchodní společnosti.

A co je pro začátečníka také důležité: věděl jsem, jaká kariérní cesta mě čeká a co musím udělat pro to, abych se posunul dál. Brzy se ukázalo, že se tady mohu opravdu učit a rozvíjet, protože mi byly neustále svěřeny úkoly, které pro mě byly výzvou. Vždy přišlo něco nového, o čem jsem si musel něco přečíst, hledat informace, přemýšlet. Když jsem to dělal správně a problémy vyřešil, mohl jsem postoupit a pak přišly náročnější úkoly s větší odpovědností. Tyto úkoly mi dávaly pocit úspěchu a motivovaly mě, abych pokračoval.

S tím vším se pojí také velká flexibilita, protože si můžu sám rozhodovat o svém čase, můžu pracovat z domova a co je z profesionálního hlediska nejdůležitější: mám široký prostor pro hledání nejlepších řešení ve svém oboru.

Další příběh Zobrazit volné pracovní pozice