How we help

Jak pomáháme.

“I malá pomoc má velký význam” je jedna z našich hlavních hodnot společnosti. Pokrývá všechny ty drobnosti, které provádíme každý den v tisících komunitách po celém světě, kde Tesco funguje. Také tím ukazujeme, jak pomáháme větším celosvětovým iniciativám, do kterých jsme zapojení.

Všechny naše iniciativy a aktivity na podporu komunit, pomáhají našim zákazníkům lépe a zdravěji žít a zabezpečují, že žádné jídlo nepřijde nazmar.

Naše iniciativy.

Tesco Careers

Tesco Anděl.

Pokud hledáte místo, kde mohou kolegové pomoci ostatním kolegům, Tesco je správná volba. Založili jsme charitativní program “Tesco Anděl” do kterého se můžete zapojit a měsíčně přispět. Každý se může dostat do obtížné životní situace způsobené nemocí, zdravotními problémy ostatních členů rodiny nebo čímkoliv jiným. Díky Tesco Andělu můžeme pomoci tam, kde je třeba. 

Žádné plýtvání.

Jsme lídrem v boji proti plýtvání potravinami. Chceme pomoci omezit plýtvání jídlem nejen v Tescu, ale také na farmách, v továrnách a doma. Abychom toho dosáhli, zaměřujeme se na:

  • Darování přebytků jídla – v roce 2018 jsme darovali 1125 tun přebytečných potravin místním charitativním organizacím. To odpovídá více než  2 milionům porcí jídel.
  • Národní sbírka potravin – tohoto programu se pravidelně účastníme
  • Spolupráce s dodavateli – organizujeme konference o plýtvání potravinami a nabízíme v našich obchodech „dokonale nedokonalé“ ovoce a zeleninu
  • Transparentnost – jsme hrdí na to, že jsme prvním maloobchodníkem ve Střední Evropě, který publikuje údaje o plýtvání potravinami ve vlastním provozu. Náš celkový potravinový odpad se ve srovnání s předchozím rokem v České republice v roce 2018 snížil o 38%
Tesco Careers
About Tesco

Vy rozhodujete, my pomáháme.

Projekt jsme zahájili v roce 2016, cílem je pomoci zlepšit život ve všech lokalitách republiky. Odborná komise vybere organizace ze všech předložených projektů a ty soutěží o přízeň zákazníků a grant. Vítěze vyberou zákazníci na základě hlasování. Aktuálně probíhá další kolo programu, ve kterém chceme podpořit 270 projektů a rozdělit celkovou částku 5 040 000 Kč.

Dobrovolnický program.

Od spuštění v roce 2019 mohou kolegové strávit jeden den jako tým a pomoci neziskové organizaci. Je jen na nich, kde a jak pomohou.

Ocenění.

Byli jsme oceněni za naši práci v oblasti společenské odpovědnosti několika oceněními:

Top odpovědná firma 2019

Společnost Tesco byla odměněna za celkovou strategii a přístup k CSR

Top odpovědná firma 2018

Společnost Tesco byla odměněna za celkovou strategii a přístup k CSR

Program společenské odpovědnosti 2017

Finalista projektu “No food waste at all”

Mastercard maloobchodník roku

V roce 2015 v kategorii “Inovace” - spolupráce s potravinovou bankou

Obchodník bez bariér

V roce 2014