Vedoucí velkoobchodu

„Práce v podporujícím týmu a se skvělými kolegy nám umožňuje překonat jakoukoli výzvu, které čelíme. Jsem matka dvou dětí. Pracuji tu již více než 10 let a doporučuji Tesco každému, kdo hledá firmu, kde je pracovní a soukromý život v rovnováze.”

Jako matka dvou malých holčiček se zde často setkávám s přístupem vstřícným k rodinám a zaměřeným na člověka, což je pro Tesco charakteristické. Když se mi narodily děti, změnily se mi životní priority, a společnost mi je partnerem.

V Tescu pracuji již více než 10 let, celou dobu v oblasti nákupu, ale na různých pozicích. Ani mateřská dovolená neznamenala zlom v mé kariéře. Když jsem se vrátila, nejen, že mi firma nabídla pozici, která odpovídala mým znalostem a zkušenostem, ale poskytla mi veškerou pomoc, kterou jsem k návratu potřebovala. Dva roky jsem například byla zodpovědná za nákup hraček ve středoevropském regionu, což byla role, která mi velmi vyhovovala. Od té doby jsem udělala další důležitý krok: byla jsem povýšena na vedoucí velkoobchodu. Téměř bezproblémové přechody jsou – kromě podpůrného přístupu, který je charakteristický pro celou naši společnost – zásluhou i skvělého týmu, jehož jsem součástí.

Flexibilita získala při dětech zcela jinou hodnotu. Je důležité mít možnost pracovat z domova, ale ještě důležitější je, že se můžu sama rozhodovat o svém čase: můžu si vyzvednout děti ze školky a školy, jít během dne nakoupit, když vím, že večer nebudu mít čas, nebo můžu zůstat doma, když jsou děti nemocné. S kolegy tvoříme soudržný tým, přemýšlíme jako tým, pomáháme si a v případě potřeby se navzájem zastupujeme.

Nedávno jsem měla možnost mít tříměsíční letní dovolenou, kdy jsem s rodinou procestovala severní Evropu. O svých plánech jsem se svým nadřízeným a kolegy mluvila v dostatečném předstihu a všichni mě plně podporovali – a to i přesto, že jsem byla na nové pozici jen půl roku. Toto období znamenalo pro mě a mé děti mnoho, odpočinuli jsme si od každodenního shonu a načerpali nové síly před podzimním začátkem školy a návratem do práce.